ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Nevíte si rady? Napište nám

Nejčastější dotazy


Co je to fotokeramika?

Fotokeramikou nazýváme výrobek vzniklý přenosem a fixací fotografie či jiného obrazu na podložku z porcelánu, smaltu nebo skla. V procesu výroby je zhotovena digitální kopie předlohy, ta je speciální metodou vytištěna, přenesena na zvolený podklad a vypálena při teplotě přes 800 °C. Tím je dosaženo barevné stálosti a vysoké odolnosti vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Fotokeramiku vyrábíme v provedení černobílá, barevná, sepie, černohnědá.

Nevyblednou barvy? Jak dlouho foto na porcelánu vydrží?

Díky speciálnímu výrobnímu procesu, při kterém výrobek projde teplotou přes 800°C, je fotografie chráněna glazurou. Ta zajišťuje nejen vysoký lesk, ale chrání i fotografii. Můžeme tak garantovat opravdu doživotní záruku na stálost barev a odolnost vůči veškerým vlivům počasí včetně UV záření

Jak dlouho trvá výroba?

Standardní doba výroby fotokeramiky činí přibližně 5-10 pracovních dní. Dobou výroby se rozumí doba od dodání kompletních podkladů, případně od schválení náhledu, do předání hotové zakázky dopravní službě. Nepočítá se do ní den přijetí zakázky. Berte prosím na vědomí, že výrobní lhůta je orientační, může se lišit v závislosti na množství zakázek. Abychom si za kvalitou našich výrobků mohli stát, nejprve se pečlivě věnujeme grafické přípravě fotografie a následuje samotný proces výroby, který je technologicky i časově náročný. Z toho důvodu není možné fotokeramiku vyrobit do druhého dne. Pokud přesto chcete fotokeramiku co nejdříve, je možné za příplatek objednat fotokeramiku v režimu expres - výroba do 5 pracovních dní

Jaká je vhodná podkladová fotografie?

Nejvhodnější předlohou je ostrá, kontrastní a dobře prokreslená barevná, nebo černobílá fotografie. Fotografie může být tištěná na fotopapíru, ve formě negativu, nebo v digitální podobě uložena na jakémkoliv nosiči - CD, flash, disketa, atd.. V případě digitální fotografie by mělo být rozlišení alespoň 300 DPI. Fotografie může být i poškozená. Provedeme její grafické úpravy. Dobrý výsledek nelze očekávat u fotografii vytištěných na jiném než fotografickém papíře nekvalitní inkoustovou tiskárnou. Fotografie by měla být pokud možno bez ochranné fólie. Podrobnější instrukce k výběru vhodné předlohy jsme sepsali zde.

Pokud si nejste jistí vhodnou fotografií, můžete nám jich zaslat i několik. Fotografie samozřejmě zdarma posoudíme a doporučíme vám tu nejvhodnější. 

Vrátíte mi tištěnou fotografii?

Ano, fotografii vám nepoškozenou zašleme zpět s hotovou zakázkou. 

Jsou fotografie upravovány?

Každá fotografie prochází zdarma základní grafickou úpravou, při níž je velikost přizpůsobena požadovanému rozměru, upraven jas, kontrast, barevnost a odstraněny drobné nedokonalosti. Za poplatek provádímě širokou škálu grafických úprav, ke kterým přistupujeme v případě, že to fotografie či zvolený tvar porcelánu vyžaduje. Přehled grafických úprav s jejich popisem naleznete zde

Mohu vám poslat i poškozenou fotografii nebo starou fotokeramiku, kterou jsme sundali z hrobu?

Samozřejmě ano. Umíme si poradit i s velice poškozenými fotografiemi. Též můžeme naskenovat i starou porcelánovou fotografii a vyrobit novou.

Umíte z černobílé fotografie udělat barevnou?

Ano, na základě vámi dodaného popisu můžeme fotografii ručně kolorovat. Jedná se o velmi náročnou úpravu, které je zpoplatněna dle aktuálního ceníku. 

V jakých barvách vyrábíte fotokeramiku?

Fotografie může být barevná, černobílá, černohnědá nebo v sepiovém odstínu. Barevnou i černobílou fotografii zdarma převedeme do jakéhokoli barevného tónu. Z černobílé fotografie lze za poplatek kolorováním vyrobit barevnou fotokeramiku. V takovém případě je nutno k fotografii přiložit základní popis osoby, tj. barvu vlasů, očí, pleti, oblečení.

Lze přidat nebo odstranit osobu z fotografie?

Ano, naši grafici umí jak spojit osob ze dvou fotografií do jednoho obrázku, tak i odstranění nežádoucích předmětů nebo osob. Veškeré požadavky nám prosím upřesněte v poznámce k objednávce. 
např.: "Prosím o fotografii sedící paní ve žlutém svetru (druhá zleva)." 

Jaké jsou tvary a velikosti fotokeramiky?

Nabízíme opravdu široký výběr jak tvarů tak i velikostí. Nejoblíbenějším a nejvhodnějším materálem pro foto na hrob je porcelán a proto věříme, že si v dané kategorii vybere opravdu každý. V nabídce máme nejčastější tvary jako je obdélník, ovál a srdce, tak i tvary, které jsou vhodné k postavení v kolumbáriích nebo umístění na náhrobní desku. 

Lze na fotokeramiku přidat zlaté nebo stříbrné linky?

V základním provedení je fotokeramika dodávána bez dekorace. Pokud si přejete porcelán ozdobit zlatou či platinovou (stříbrnou) linkou, lze tuto dekoraci za příplatek objednat v rámci každého produktu. Na oválek BOHEMIA lze umístit až 3 linky, u ostatních tvarů pouze jednu linku. Šířka linky může být libovolná. Uvádí se v mm. 

Lze na fotokeramiku přidat text nebo ratolest?

Fotografii na pomník lze doplnit jakýmkoliv textem v jakémkoliv barevném provedení. Nejčastěji bývá text černý. Zlatý a stříbrný text je proveden imitací těchto kovů. Požadujete-li uvést na fotografii jméno, příjmení, datum narození a úmrtí, napište požadavek do poznámky v objednávce. Na porcelánovou fotografii lze rovněž zhotovit zlatou nebo platinovou ratolest - jedná o drobnou větvičku (snítku) umístěnou pod fotografií.

Jak probíhá příjem zakázky?

Fotografii můžete objednat v našem eshopu, kde si vyberete z mnoha tvarů a velikostí. Pokud se vám nedaří objednávka přes eshop, zašlete ji e-mailem na naši adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Papírové fotografie lze zaslat poštou na našie adresu: Kaluma s. r. o., J. Š. Baara 23, 37001 České Budějovice

Hotovou fotokeramiku spolu se zaslanou papírovou fotografií dostanete zpět spolus s hotovou zakázkou.

Jak postupovat v případě reklamace?

Ke zpracování každé zakázky přistupujeme s maximální zodpovědností. Vznikne-li však přesto problém, postupujte podle reklamačního řádu, který je součástí obchodních podmínek.

Berte prosím na vědomí, že u výrobků s vlastním motivem neexistuje možnost vrátit zboží v 14 denní lhůtě. Jedná se o výrobu na zakázku pro spotřebitele, dle jeho individuálních požadavků, a proto se na něj tato lhůta nevztahuje. 

Jak postupovat v případě poškození fotokeramiky při dopravě?

V případě, že se fotokeramika poškodí při dopravě, postupujte následovně:

  1. Při přijímání balíčku zkontrolujte, zda není poškozen obal, nebo zda podezřele nechrastí apod.
  2. Pokud je obal zásilky viditelně poškozen, zásilku vůbec nepřebírejte. Kontaktujte nás, abychom věděli, proč se zásilka vrací. 
  3. Pokud byl obal v pořádku a přesto je obsah balíčku rozbitý, ihned (nejpozději však do dvou dnů od doručení zásilky) reklamujte poškození na doručovací poště a sepište protokol o poškození.
  4. Požadujte odškodnění. Po převzetí zásilky a jejím uhrazení je poškozen odběratel, nikoliv naše firma.
  5. Informujte naší firmu co se přihodilo. Nezapomeňte přiložit, nebo nahlásit číslo poškozené fotokeramiky (je na jejím rubu).

Nenašli jste odpověď na vaši otázku?

Veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či po telefonu +420 776 369 103.

Přihlášení do systému