Čeština Němčina

FAQ neboli často kladené dotazy

Co je to fotokeramika?

Fotokeramikou nazýváme  přenos a fixaci fotografie či jiného obrazu na podložku z keramiky, porcelánu, smaltu, skla nebo z kamene. V procesu výroby je zhotovena digitální kopie předlohy ze speciálních barvítek a za použití analogové  a digitální technologie fixována za vysoké teploty na zvolenou podložku.  Fotokeramiku vyrábíme v provedení černobílá, barevná, sepie, černohnědá.

Jaká je vhodná podkladová fotografie?

Nejvhodnější předlohou je ostrá, kontrastní a dobře prokreslená barevná, nebo černobílá fotografie. Fotografie může být papírová, film negativní, nebo positivní, nebo v digitální podobě uložena na jakémkoliv nosiči - CD, flash, disketa, atd.. V případě digitální fotografie by mělo být rozlišení alespoň 300 DPI. Fotografie může být i poškozená. Provedeme její grafické úpravy. Zpracovat lze rovněž fotografie reprodukované tiskem, případně jiné obrazové předlohy Je však třeba počítat s tím, že výsledek bude odpovídající jejich kvalitě. Dobrý výsledek nelze očekávat u fotografii vytištěných na jiném než fotografickém papíře nekvalitní inkoustovou tiskárnou. Fotografie by měla být pokud možno bez ochranné fólie.

Jsou fotografie upravovány?

Každá fotografie prochází základní digitální úpravou, při níž je velikost přizpůsobena požadovanému rozměru, je doplněno chybějící pozadí, např. nad hlavou, jsou odstraněny základní vady snímku a upraveny jas, kontrast a ostrost. To vše je v základní ceně. Ostatní úpravy jsou prováděny za příplatek - viz. ceník grafických úprav .

Lze přidat nebo odstranit osobu z fotografie?

Na přání, za příplatek, je možno odstranit osoby z hromadného snímku, nebo k jedné osobě přidat jinou. V prvém případě je nutno v objednávce stručně popsat osobu, která má být provedena (např. "Paní v šátku"), ve druhém která z osob má být vlevo a která vpravo. Je možno také provést úpravy oděvu, či jej změnit úplně. Tyto požadavky uveďte v našem objednávkovém formuláři. Nikdy nekreslete označení osoby přímo do snímku.

V jakých barvách vyrábíte fotokeramiku?

Fotokeramiku vyrábíme černobílou, v provedení sepie, černohnědou, nebo barevnou. Tónování lze na přání provést i do jiného odstínu. Z barevné fotografie lze samozřejmě vyrobit černobílou fotokeramiku. Z černobílé fotografie lze kolorováním vyrobit barevnou fotokeramiku! V takovém případě je nutno k fotografii přiložit základní popis osoby, tj. barvu vlasů, očí, pleti, oblečení.

Jaké jsou tvary a velikosti fotokeramiky?

Velikosti jsou uvedeny u každého tvaru v ceníku. Tvar fotokeramiky může být oválný se zvýšeným okrajem (Bohemia), bez tohoto okraje (Euro), nebo obdélníkový, kruh, srdce apod. Na skladě máme i různé druhy porcelánových stojánků. Standardně necháváme kolem fotografie bílý okraj 5 mm. Chcete-li jinou úpravu, například obraz až do kraje porcelánu, okraj do ztracena apod. Je třeba požadovanou úpravu zaznamenat do objednávky.

Lze na fotokeramiku přidat zlaté nebo stříbrné linky?

V základním provedení je fotokeramika dodávána bez dekorace. Pouze u oválku Bohemia děláme kolem černobílé fotografie černou a kolem barevné imitaci zlaté linky. Jiné linky je nutno objednat. Linku lze umístit u obdélníku kolem obrazu – má zpravidla šířku 1 mm. Na oválku BOHEMIA lze umístit až 3 linky. Kolem fotografie (linka vnitřní č.1) - na horní hraně oválu (linka horní č.2) a z boku oválu (linka boční č.3). Šířka linky může být libovolná. Uvádějte ji v mm. Napříkla "linka č.3 boční 5 mm). Možné je také do objednávky nakreslit ovál v řezu a linky včetně jejich řířky vyznačit.

Lze na fotokeramiku přidat text nebo ratolest?

Fotografii na pomník lze doplnit jakýmkoliv textem v v jakémkoliv barevném provedení. Nejčastěji bývá text černý. Zlatý a stříbrný text je proveden imitací těchto kovů. Požadujete-li uvést na fotografii jméno, příjmení, datum narození a úmrtí, napište požadavek čitelně do objednávky. Na porcelánovou fotografii lze rovněž zhotovit zlatou ratolest. Děláme ji zpravidla z pigmentu v barvě zlata. Je přesnější a vydrží déle než zlatá.

Lze upravené fotografie získat i v papírové podobě?

Ze silně poškozené, skupinové, nebo jiné fotografie zhotovíme na přání novou kvalitní papírovou fotografii, případně výřez s požadovanou osobou. Fotografie se vyrábí digitální cestou v několika velikostech, vždy opatřena laminací a v provedení barevném, černobílém, nebo sepie.  Fotografii lze přiobjednat v našem objednávkovém formuláři. Více ZDE.

Jak probíhá příjem zakázky?

Fotografii můžete poslat jako přílohu formulářové objednávky, doručit osobně do naší provozovny, zaslat poštou nebo e-mailem na naši adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V takovém případě zasílejte fotografii sejmutou kvalitním skenerem v požadované velikosti, např. 9×12 cm a rozlišení 400-600 DPI. U barevných fotografií zaslaných e-mailem nebereme zodpovědnost za kvalitu barev, protože neznáme originál. Pokud nemáte kalibrovaný monitor, můžeme vidět barvy jinak, než je vidíte vy.

Hotovou fotokeramiku spolu se zaslanou papírovou fotografií dostanete zpět na udanou adresu na dobírku.

Jak dlouho trvá výroba zakázky?

Zakázku na porcelán nebo keramiku zpracujeme do 10 pracovních dnů od příjmu (potvrzení) zakázky v naší kanceláři. Pokud jste zakázku odeslali přes náš objednávkový formulář, budete o potvrzení zakázky informováni e-mailem. Výroba zakázky na sklo a smalt trvá 10 pracovních dní. Expresní zpracování do 5 pracovních dnů za příplatek 100%.

Jak postupovat v případě reklamace?

K zpracování zakázek přistupujeme s maximální zodpovědností. Vznikne-li však přesto problém, postupujte podle reklamačního řádu, který je součástí obchodních podmínek.

Jak postupovat v případě poškození fotokeramiky při dopravě?

V případě, že se fotokeramika poškodí při dopravě, postupujte následovně:

  1. Při přijímání balíčku zkontrolujte, zda není poškozen, podezřele nechrastí apod.
  2. Ihned, nejpozději však do dvou dnů od doručení zásilky reklamujte poškození na doručovací poště a sepište protokol o poškození.
  3. Požadujte odškodnění. Po převzetí zásilky a jejím uhrazení je poškozen odběratel, nikoliv naše firma.
  4. Informujte naší firmu co se přihodilo. Nezapomeňte přiložit, nebo nahlásit číslo poškozené fotokeramiky (je na jejím rubu).

Dodáváte k fotokeramice stojánky?

K porcelánové fotografii lze objednat i kovový - nerezový stojánek, plastový, nebo stojánek porcelánový. - viz. doplňky. Jsou vhodné do skříňky na urny. Lze do nich vložit jak obdélníkovou, tak oválnou fotokeramiku. Na přání Vám zhotovíme na porcelánový stojánek logo Vaší firmy.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku?

Veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme e-mailem  či telefonicky na našich kontaktních číslech.

Kontakt

+420 776 369 103
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kde nás najdete

J. Š. Baara 23
370 01 České Budějovice
Česká republika

Otevírací hodiny

Pondělí - Pátek
8:30 - 16:00
Víkendy a svátky
zavřeno