ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Nevíte si rady? Napište nám

Výběr fotografie


Základem je kvalitní předloha

Čím lepší bude podkladová fotografie, tím lepší bude i výsledná fotokeramika. Nejvhodnější jsou ateliérové fotografie, ale postačí jakákoli fotografie vyfocená při dobrém osvětlení, kde je dotyčná osoba dobře vidět ideálně i s částí oblečení. Nevhodné jsou tudíž hromadné fotografie, kde je je mnoho osob fotografovaných z dálky a obličeje velmi malé (typicky fotografie z oslav, výletů...). Po ořezu a přiblížení dané osoby bude kvalita nedostatečná. Stejně tak se snažte vyhnout fotografiím z mobilních telefonů, které jsou v naprosté většině kvalitou nevyhovující. Nejlepší je zaslat fotografii v původní podobě - tzn. digitální fotografie (z fotoaparátu) netiskněte, ale přiložte k objednávce v e-shopu, či zašlete e-mailem. Negativy a papírové fotografie nám zašlete poštou na naši adresu, nebo sami kvalitně naskenujte. Skenujte pouze plochu fotografie na minimální rozlišení 600 DPI. Pokud máte více fotografií a nemůžete se rozhodnout, kterou vybrat, můžete nám je zaslat všechny. Na základě kvality jednotlivých fotografií, vybereme tu nejvhodnější - doporučujeme objednat náhled. 

idealni foto hromadna fotografieÚpravy ponechte na nás

ZDARMA provádíme převod fotografie na černobílou či jiný odstín, ořez do požadovaného tvaru, úpravu kontrastu a barev, a také drobné retuše.

Fotografii sami neořezávejte, stejně tak si tištěné fotografie zbytečně neničte vystřihováním či pokreslováním a psaním poznámek. Vše důležité nám můžete napsat do poznámky k objednávce. Pokud je fotografie barevná, nikdy ji prosím sami nepřevádějte do černobílé. Lépe se pak provádí veškeré grafické úpravy jako je změna pozadí, poprsí atd. Naši profesionální grafici si umí poradit i se složitými úpravami jako je výměna pozadí či oblečení, oprava velmi poškozených fotografií, umístění dvou osob na jednu fotografii a mnoho dalších. U složitějších úprav jako je výměna oblečení, dokreslování částí těla, kolorování atd. doporučujeme objednat náhled. 

Nevhodné fotografie

Snažte se vyvarovat zasílání novějších občanských a řidičských průkazů – samotné průkazy včetně maličké fotografie obsahují obrovské množství ochranných prvků, kvůli nimž je naskenovaná fotografie prakticky nepoužitelná. Starší průkazy, ve kterých je nalepena tištěná fotografie není problém použít. Jakékoli razítko přes fotografii naši grafici bez problému odstraní. Též nedoporučujeme vybírat z fotografií pořízených mobilním telefonem. Na malém displeji telefonu sice mohou působit dobře, ale většinou jsou svým rozlišením a kvalitou nedostatečné. V případě, že vámi dodaná fotografie nebude pro výrobu vhodná, budeme vás kontaktovat a domluvíme se na dalším postupu. 

dokladova fotografie


Jak objednat


Tištěná fotografie

Tištěné fotografie Vám vždy neporušené vrátíme s hotovou zakázkou.

V případě, že máte skener, naskenujte fotografii ve formátu JPG nebo PNG na minimální rozlišení 600 dpi, vždy barevně. Neskenujte celou plochu skeneru, ale pouze fotografii samotnou. Naskenovanou fotografii nahrajte v e-shopu během objednávkového procesu kliknutím na tlačítko "Nahrát soubor". Tištěnou fotografii nefoťte mobilním telefonem ani digitálním fotoaparátem, velmi výrazně klesá kvalita fotografie. Pokud nemáte možnost fotografii naskenovat, zašlete ji prosím na naši adresu: Kaluma s. r. o., J. Š. Baara 23, 37001 České Budějovice, spolu s vyplněným objednávkovým formulářem, který si můžete stáhnout zde.

Fotokeramiku lze objednat i osobně. Zastavte se v kanceláři naší firmy každý všední den od 8:30 do 16:00 na adrese Kaluma s. r. o., J. Š. Baara 23, 37001 České Budějovice, kde si můžete prohlédnout desítky vzorků, v klidu vybrat vhodný tvar a velikost fotokeramiky a na cokoli se nás zeptat.  

 

Fotografie v elektronické podobě

Pokud byla fotografie pořízena digitálním fotoaparátem, netiskněte ji prosím. Pro kvalitní výsledek je důležité zaslat původní digitální podobu fotografie. 

Poté co si v eshopu vyberete požadovaný produkt, nahrajte fotografii v procesu objednávky kliknutím na tlačítko "Vybrat soubor". Úspěšně nahraná fotografie se vám zobrazí v náhledu. V případě, že se vám z jakéhokoli důvodu nepodařilo fotografii nahrát, zašlete ji prosím na náš e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a do zprávy připište číslo vaší e-shopové objednávky (číslo naleznete v e-mailu s potrvrzením objednávky). Nejste si jisti kvalitou? Nebojte, v případě nedostatečné kvality vás budeme kontaktovat a domluvíme se na dalším postupu. 


Jak naskenovat fotografii


V případě, že nemáte ke svému skeneru přidružený speciální program pro skenování, nevíte, kde ho najít, nebo se vám skenování s dodaným programem nedaří, můžete vyzkoušet náš návod. Jednotlivé kroky samozřejmě nemusí být zcela identické a mohou se mírně lišit dle verze operačního systému Windows.

Postup

1) Klikněte na nabídku START

2) Vyhledejte a spusťte NÁSTROJ FAX A SKENER

 1

3) V levém dolním rohu programu přepněte na „Skenování“

4) Nahoře poté zvolte „Nové skenování“
2

5) Klikněte na tlačítko „Náhled“

3
6) V okénku „Nové skenování“ proveďte následující:

a. Typ souboru: JPG
b. Rozlišení: Ideálně 1080, pokud nelze, zkuste nastavit alespoň 600 (čím více, tm lépe)
c. Políčko „Zobrazovat náhled obrázků nebo je skenovat jako samostatné soubory“ nechte
PRÁZDNÉ
d. Pomocí záchytných bodů označte pouze fotografii nikoli celou plochu skeneru

4

7) Poté stačí kliknout na tlačítko „SKENOVAT“
8) Naskenová fotografie se objeví v seznamu – klikněte na položku pravým tlačítkem myši – zvolte ULOŽIT JAKO – uložte si fotografi kamkoli potřebujete a následně ji vložte jako přílohu emailu, nebo nahrajte během objednávky v e-shopu

5


Doufáme, že Vám tento návod pomohl.

Pokud byste přesto měli při skenování problém, zašlete nám papírovou fotografi spolu s objednávkou poštou na adresu:
Kaluma s. r. o.
J. Š. Baara 23
370 01 České Budějovice
Fotografe Vám VŽDY neporušené vrátme spolu s hotovou fotokeramikou.

Pokud jste nenašli, co jste hledali, zkuste se ještě podívat sem

Přihlášení do systému