ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Nevíte si rady? Napište nám

Grafické úpravy


ZDARMA základní grafické úpravy
    • převod barevné fotografie do černobílého, černohnědého či sepiového odstínu

    • úprava jasu, kontrastu a barevnosti fotografie

    • úprava do požadovaného tvaru a rozměru

    • drobné retuše (tečky, prach apod.)

Placené grafické úpravy

Zaslání náhledu e-mailem

Pokud požadujete u fotografie výraznější grafické úpravy, doporučujeme Vám objednat si zaslání náhledu. Náhledem se rozumí zaslání fotografie opatřené vodoznakem, u které již proběhly grafické úpravy (změna pozadí, kolorování, úpravy oblečení, retuše atd.), ořez na požadovaný tvar a převod na výslednou barevnost. Nejedná se o vizualizaci na porcelánu. Pokud žádáte po zaslání prvního náhledu dodatečné úpravy či změny, které nebyly uvedeny v původní objednávce, je každý další náhled účtován dle platného ceníku. Díky náhledu máte možnost vidět provedené úpravy fotografie ještě před výrobou.  Teprve po odsouhlasení náhledu se započne s výrobou a začíná běžet výrobní lhůta. Náhledy skladujeme v našem archivu 14 dní. Pokud neobdržíme žádnou odpověď, jsou zakázky stornovány a vyfakturovány. Zlaté a stříbrné linky se malují ručně až při výrobě, a proto nejsou v náhledech zahrnuty.


Změna pozadí

Nevhodné či rušivé pozadí nahradíme pozadím dle vašeho přání. Může se jednat o přechod v barvě jakou si zvolíte (např. šedobílý, modrobílý...), případně o jiný vámi vybraný motiv (obloha, louka, atd.). V případě, že barvu či motiv nezvolíte, ponecháváte výběr vhodného pozadí na nás.

zmena pozadi


 

Odstranění razítka

Z fotografie odstraníme jakékoli razítko. Nejčastěji se nachází v rozích fotografie. Zasahuje-li razítko výrazně do obličeje a vlasů je tato úprava mnohem složitější a je účtována jako rekonstrukce poškozeného snímku.

odstr razitka


 

Retuš vad

Retuš vad provádíme, pokud se na fotografii vyskytují nedokonalosti ve formě prasklinek, různých fleků, rýh či smítek, které nezasahují do obličeje. Může se také jednat o průpis textu ze zadní strany fotografie. Pokud je fotografie výrazněji poškozená, je nutné přistoupit k celkové rekonstrukci poškozené fotografie.

retuš vad


Odstranění osob nebo předmětů

Z fotografie odstraníme nežádoucí osoby, nebo předměty. V poznámce k objednávce nám prosím napište, které osoby, či předměty mají být ze snímku odstraněny.

odstr osob


Úprava poprsí

V případě, že osobě na fotografii chybí poprsí (na fotografii je pouze hlava), je osobě přidáno poprsí. Především z estetických důvodů, ale často dostatek poprsí vyžaduje i zvolený tvar fotokeramiky (typicky ovál). Na přání též můžeme měnit oblečení (např. tričko za košili apod.). 

uprava poprsi


 

Přidání osoby

Osoby ze samostatných snímků, nebo z různých částí jednoho snímku, spojíme do jednoho snímku, pokud možno tak, jako kdyby byly fotografovány spolu. Je při tom upravena velikost postav, upraveno pozadí, v případě nutnosti zrcadlově otočen jeden z dvojice atd. Pokud nám umístění osob nenapíšete do poznámky v objednávce, umístíme osoby dle našeho uvážení.

prid osob


 

Fotografie s textem

Fotokeramiku lze doplnit libovolným textem zhotoveným v jakékoliv barvě a jakýmkoliv typem písma. Požadovaný text napište do poznámky v objednávce spolu s vybraným typem písma. Jméno i data si prosím vždy řádně zkontrolujte. 

foto text


 

Kolorování

Máte černobílý snímek, ale chcete barevný? Ačkoli se jedná o velmi náročnou úpravu, tak i s tímto si naši grafici poradí. Z vaší strany potřebujeme kromě fotografie dodat základní barevný popis osoby, zejména barvu vlasů, očí, pleti a oblečení. 

kolorovani


 

Oprava poškozeného snímku

K opravě poškozeného snímku přistupujeme v případě, že nám dodáte velmi poškozenou fotografii - škrábance, praskliny, razítka a vodoznaky přes obličej, polití atd. Protože chápeme, že se často jedná o poslední dochovaný snímek dané osoby, věnujeme úpravám mnoho času a energie, aby byl výsledek co nejlepší. K rekonstrukci lze zaslat taktéž rozbitou fotokeramiku, která se původně na hrobě nacházela - typicky se jedná o fotografie padlých vojáků, jejichž tištěná fotografie již neexistuje.

posk snimek

rozbita

Přihlášení do systému