Nevíte si rady? Napište nám
 • Výběr a skenování fotografie

Instrukce k výběru fotografie a jejímu skenování

Důležité!

 • Vámi zaslaná papírová fotografie se Vám vrátí spolu s hotovou zakázkou zcela nepoškozená 

 • Pokud se jedná o fotokeramiku, kterou jsme pro Vás již v minulosti vyráběli, zašlete nám její výrobní číslo (uvedeno na zadní či spodní straně porcelánu, či ve faktuře), nebo alespoň přibližný rok a jméno, na které byla objednávka vedena

Výběr fotografie 

  • PŮVODNÍ ZDROJ
   negativy- doporučujeme dodat jako předlohu prvotní zdroj tj. digitální záznam, negativ, studiovou fotografii v dobré kvalitě (digitální fotografii netiskněte!, ale nahrajte do e-shopové objednávky, či zašlete e-mailem)

  • NEOŘEZÁVEJTE, NESTŘÍHEJTE, NEKRESLETEmq2zPrY
   - digitální fotografii sami neořezávejte, stejně tak si zbytečně neničte tištěné fotografie vystřižením dané osoby či pokreslováním a psaním poznámek. Zbytečně pak platíte za retuš.
   V případě, že nebude Vámi dodaný ořez sedět do šablony, budeme nuceni účtovat úpravu poprsí či pozadí. Pokud chcete, zašlete nám spolu s originální fotografií Vaši představu ořezu.

  • HLEDEJTE KVALITNÍ FOTOGRAFIIorez rodinne foto 
   - hledejte prosím opravdu co nejkvalitnější fotografii, čím lepší bude podkladové foto, tím lepší samozřejmě bude i výsledek. Lépe se také například provádí veškeré grafické úpravy jako změna pozadí, poprsí atd. 
   Fotografovaná osoba by měla být na fotografii co nejblíže - nevhodné jsou hromadné fotografie, kde je je mnoho osob fotografovaných z dálky. Po ořezu a přiblížení je osoba rozmazaná a rozpixelovaná. 

  • FOCENO MOBILEM?
   - na drobné obrazovce telefonu možná vypadají fotky krásně, ale opravdu se nejedná o příliš vhodnou předlohu na fotokeramiku.

  • OBČANSKÝ PRŮKAZ? doklady obcankao- Snažte se vyvarovat výběru novějších občanských a řidičských průkazů – obsahují obrovské množství ochranných prvků, kvůli nimž není výsledná fotografie příliš kvalitní


  • DVĚ OSOBY Z RŮZNÝCH FOTOGRAFIÍ
   - v případě, že bude výsledná fotokeramika složena ze dvou různých fotografií např. manželé, pokuste se za účelem pěkného výsledku vybrat fotografie tak, aby obě osoby byly na fotografii přibližně stejného věku


  • CHCETE ČERNOBÍLOU?
   - pokud je originální fotografie barevná, nepřevádějte ji prosím sami do černobílé (převod do černobílé neplatíte) - s barevnou fotografií se lépe pracuje a v případě jakýchkoli úprav se např. lépe odliší vlasy od pozadí atd. 

Další tipypes

 • Pokud objednáváte změnu oblečení a podobné úpravy, sdělte, jak to má vypadat. Je vhodné objednat náhled. 
 • Chcete-li snímek kolorovat sdělte nám prosím co nejvíce podrobností - barva pleti, očí, atd.
 •  U fotografií zvířat doporučujeme fotokeramiku vyrobit barevnou. Při převodu do černobílé se fotografie stává špatně čitelnou

 

Skenování fotografie

Většinou je k Vašemu skeneru dodán i speciální program. Pokud však takový program nemáte, či nevíte, kde ho najít, zkuste postup uvedený níže. Měl by být univerzální pro vlastníky operačního systému WindowsSe skenováním se ovšem trápit nemusíte - jednoduše nám zašlete papírovou fotografii poštou - nepoškozenou Vám ji vrátíme.

1. Nabídka START → hledat NÁSTROJ FAX A SKENERNOVÉ SKENOVÁNÍ

skenování návod1

1

2. Zkontrolujte, zda je připojen správný skener. Poté klikněte na NÁHLED

2

3. Nezaškrtávejte „Zobrazovat náhled obrázků nebo je skenovat jako samostatné soubory“ (viz obrázek)
4. Pomocí záchytných bodů označte pouze fotografii, nikoli celou plochu skeneru!
5. Typ souboru: JPG
6. Rozlišení: Nejlépe 600 DPI a více
7. → SKENOVAT 

3

 8. Klikněte na položku pravým tlačítkem myši – ULOŽIT JAKO – uložte obrázek kamkoli chcete, poté přidejte jako přílohu emailu či nahrajte k objednávce na e-shopu

4

Přihlášení do systému